Komunikat 005, Tomasz Nitsch E-mail autora
.: Data publikacji 11-Sty-2005 :: Odsłon: 4140 :: Recenzja :: Drukuj aktualną stronę :: Drukuj wszystko:.

Witajcie,

Od ostatniego komunikatu minął miesiąc. Mieliśmy Święta i Nowy Rok. Przy okazji mnóstwo dni wolnych od pracy. Kilka osób wykorzystało ten okres również na działania związane z projektami PTG. Mając nadzieję, że kolejne długie weekedny zaowocują jeszcze lepszymi efektami, a dzisiaj chciałbym się z Wami podzielić się kolejnymi nowościami.

Dalszy rozwój projektu indeksowania ksiąg ślubów

Marek Jerzy Minakowski nie zamierza hamować swojego tempa. W efekcie baza powiększyła się prawie trzykrotnie z 5354 wpisów do 15356 !!!. Było to możliwe również dlatego, że dane zaczęły przesyłać kolejne osoby: Andrzej Kuziński i Zbigniew Szybka. Mam nadzieję, że wielu z Was zdopinguje to do dalszych działań i dołączenia do tego zespołu.
Aby wejść na te strony proszę kliknąć na ten link: PTG - Śluby.

Nowe projekty i informacje z nimi związane

Tym razem mamy raptem jeden projekt, ale za to niezwykle ważny. Zgłosił go Maciej Róg. Temat projektu: Kodeks dobrego genealoga. Temat ten niejednokrotnie był omawiany na różnych forach. Teraz Maciej chce poprowadzić dyskusję w naszym gronie i opracować stosowny dokument.
Wszystkich którzy zainteresowali się tym projektem zapraszam na stronę informacyjną projektu, gdzie można dowiedzieć się więcej o jego szczegółach: Maciej Róg - Kodeks dobrego genealoga.

Projekty "cmentarne"

I tutaj sporo się dzieje. Nastąpiło wyklarowanie zadań w projekcie Jacka Cieczkiewicza. Wynikające stąd dalsze specyfikacje i formularze opublikuję na początku marca.
Tymczasem Marcin Prengowski przesłał już pierwszy zestaw danych w ramach swojego projektu: 490 ofiar bitwy nad Bzurą. Dane te opublikuję, gdy tylko powstanie aplikacja Internetowa tego projektu.

Komunikaty różne

Wymienione powyżej działania i ich efekty to raptem część dokonań z ostatniego okresu. O reszcie będę donosił, gdy tylko będę mógł opublikować ich realne efekty. Apeluję o kontynuowanie (lub rozpoczęcie ;) prac w projektach PTG.
Jako, że większość osób nie chce przesłać mi swoich loginów w GenPol-u co uniemożliwia mi wyodrębnienie naszej grupy w ramach portalu postanowiłem zawiesić tę akcję. W przeciągu dwóch miesięcy mam zamiar uruchomić nową stronę Internetową i przy tej okazji nastąpi zmiana identyfikacji użytkowników. Tym samym będzie możliwe zaaplikowanie nowego schematu uprawnień, czyli np. wydzielenie grup na forum pozwalających na dyskusje określonych osób.

Serdecznie pozdrawiam,
Tomek Nitsch


.: Powrót do działu Komunikat 005 - aktualności 10.01.2005 :: Powrót do spisu działów :.