Komunikat 005
Tomasz Nitsch, admin@genpol.comWitajcie,

Od ostatniego komunikatu minął miesiąc. Mieliśmy Święta i Nowy Rok. Przy okazji mnóstwo dni wolnych od pracy. Kilka osób wykorzystało ten okres również na działania związane z projektami PTG. Mając nadzieję, że kolejne długie weekedny zaowocują jeszcze lepszymi efektami, a dzisiaj chciałbym się z Wami podzielić się kolejnymi nowościami.

Dalszy rozwój projektu indeksowania ksiąg ślubów

Marek Jerzy Minakowski nie zamierza hamować swojego tempa. W efekcie baza powiększyła się prawie trzykrotnie z 5354 wpisów do 15356 !!!. Było to możliwe również dlatego, że dane zaczęły przesyłać kolejne osoby: Andrzej Kuziński i Zbigniew Szybka. Mam nadzieję, że wielu z Was zdopinguje to do dalszych działań i dołączenia do tego zespołu.
Aby wejść na te strony proszę kliknąć na ten link: PTG - Śluby.

Nowe projekty i informacje z nimi związane

Tym razem mamy raptem jeden projekt, ale za to niezwykle ważny. Zgłosił go Maciej Róg. Temat projektu: Kodeks dobrego genealoga. Temat ten niejednokrotnie był omawiany na różnych forach. Teraz Maciej chce poprowadzić dyskusję w naszym gronie i opracować stosowny dokument.
Wszystkich którzy zainteresowali się tym projektem zapraszam na stronę informacyjną projektu, gdzie można dowiedzieć się więcej o jego szczegółach: Maciej Róg - Kodeks dobrego genealoga.

Projekty "cmentarne"

I tutaj sporo się dzieje. Nastąpiło wyklarowanie zadań w projekcie Jacka Cieczkiewicza. Wynikające stąd dalsze specyfikacje i formularze opublikuję na początku marca.
Tymczasem Marcin Prengowski przesłał już pierwszy zestaw danych w ramach swojego projektu: 490 ofiar bitwy nad Bzurą. Dane te opublikuję, gdy tylko powstanie aplikacja Internetowa tego projektu.

Komunikaty różne

Wymienione powyżej działania i ich efekty to raptem część dokonań z ostatniego okresu. O reszcie będę donosił, gdy tylko będę mógł opublikować ich realne efekty. Apeluję o kontynuowanie (lub rozpoczęcie ;) prac w projektach PTG.
Jako, że większość osób nie chce przesłać mi swoich loginów w GenPol-u co uniemożliwia mi wyodrębnienie naszej grupy w ramach portalu postanowiłem zawiesić tę akcję. W przeciągu dwóch miesięcy mam zamiar uruchomić nową stronę Internetową i przy tej okazji nastąpi zmiana identyfikacji użytkowników. Tym samym będzie możliwe zaaplikowanie nowego schematu uprawnień, czyli np. wydzielenie grup na forum pozwalających na dyskusje określonych osób.

Serdecznie pozdrawiam,
Tomek Nitsch
2005 ©  Genealogia Polska
https://genpol.com/