Rozmiar trzcionki: AAA

O wortalu
 
No cóż. Od czego by tu zacząć? Historia pomysłu na stworzenie wortalu genealogicznego chodziła za mną już kilka lat. Niestety administrowanie wielkimi systemami nigdy mnie nie pociągało. Z kolei tworzenie wortalu "od zera" oznaczałoby mnóstwo czasu. Na szczęście trafiłem na rozwiązania oparte na PHP. Potestowałem różne opcje i w końcu wybrałem system PostNuke. Dzięki niemu mogę skupić się nad kwestiami merytorycznymi.

Oto linki do podstawowych składowych systemu:
Web site powered by PostNuke ADODB database library PHP Scripting Language

PostNuke jest oprogramowaniem darmowym w ramach licencji GNU/GPL
Oczywiście instalacja i doprowadzanie systemu do ładu nie jest tak automatyczne jak by się to mogło początkowo wydawać. Niemniej jednak krok po kroku wszystkie problemy zostaną rozwiązane i wortal będzie wyglądał tak, jak należy.

Layout strony przygotowywałem na swoim komputerze przy rozdzielczości 1280x1024. Starałem się w miarę możliwości sprawdzić jak wortal będzie wyglądał przy mniejszej rozdzielczości, szczególnie przy popularnym obecnie 800x600. Gdyby jednak coś nie wyglądało poprawnie to proszę o e-mail.

Stronę testowałem na IE w wersji 6. Na tej wersji pracuje stabilnie. Miałem drobny problem z IE wersją 5, który ma problemy z redirectem w PHP. Jeszcze ich nie rozwiązałem. Użytkownikom tej przeglądarki polecam przejście na nowszą wersję.