Komunikat 006, Tomasz Nitsch
.: Data publikacji 26-Lut-2005 :: Odsłon: 4497 :: Recenzja :: Drukuj aktualną stronę :: Drukuj wszystko:.

Witajcie,

Od dłuższego czasu aktywność członków PTG skrajnie zmalała, wręcz zanikła. Stąd nie mam zbytnio o czym pisać. Dzisiaj mogę donieść raptem o jednej nowości: wspomnianym w poprzednim komunikacie zestawie informacji przygotowanych przez Marcina Prengowskiego.

Cmentarze wojenne powiatu sochaczewskiego

Publikuję pierwszą, próbną część inwentaryzacji cmentarzy wojennych i tablic pamiątkowych z terenu powiatu sochaczewskiego. Załączona lista zawiera dane z nagrobków gminy Młodzieszyn, powiatu sochaczewskiego. Składa się z 490 nazwisk poległych żołnierzy we wrześniu 1939 w Bitwie nad Bzurą. Lista zawiera następujące kolumny: Lp., Nazwisko, Imiona, Stopień i jednostkę wojskową, datę śmierci oraz lokalizację, gdzie dane nazwisko występuje.
Marcin Prengowski zamierza podobnie zinwentaryzować inne miejsca z terenu powiatu sochaczewskiego.

Wszystko to znajdziecie tutaj: Cmentarze wojenne powiatu sochaczewskiego.

Zmiana organizacyjna

W ostatnim czasie zaszło trochę zmian w moim życiu (m.in. moja żona wraca do pracy po urlopie macierzyńskim). Zmiany te oznaczają, że muszę cokolwiek ograniczyć swoją działalność genealogiczną.

Z drugiej strony wychodzi różnica zdań pomiędzy członkami Grupy Inicjatywnej (o której pisałem w komunikacie nr 2). W ostatniej dyskusji większość osób opowiedziała się za odejściem od promowanego przeze mnie rozwiązania organizacji zorientowanej projektowo. Czyli wracamy do początkowych dywagacji na temat kształtu organizacji. Choć nie ma ciągle jasności jak miałoby to działać inaczej to jednak już widać, że będzie to zasadniczo inny model od tego który promowałem i z którym mogę się identyfikować.

Z tych powodów rezygnuję z funkcji lidera. Jak na razie nie widać następcy, ale mam nadzieję, że z czasem znajdzie się ktoś chętny na poświęcanie swojego wolnego czasu na tą działalność. Ze swojej strony deklaruję pomoc dla następcy poprzez przekazanie wszystkich dokumentów.

Osobiście (w obszarze genealogii) mam zamiar pozostać przy swoich wcześniejszych działaniach: skupić się na rozwijaniu funkcjonalności genpol.com i projektach lokalnych związanych z okolicami Bielska-Białej. Jednocześnie chciałbym zapewnić wszystkie osoby pragnące kontynuować projekty zgłoszone w ramach PTG, że w żadnym przypadku nie zostaną na lodzie. Jeżeli PTG nie podejmie tych inicjatyw, to witryna GenPol.com będzie zawsze otwarta na publikację efektów ich działań.

Serdecznie pozdrawiam,
Tomek Nitsch

.: Powrót do działu Komunikat 006 - aktualności 26.02.2005 :: Powrót do spisu działów :.