7 kroków do rozpoczęcia przygody z genealogią
.: Data publikacji 26-Mar-2003 :: Odsłon: 46365 :: Recenzji: 5 :: Drukuj wszystko :.
Recenzje strony


 pierwsze kroki
Wysłane przez: jacek_cieczkiewicz w dniu 02-04-2003 - 13:29
"Odwiedź miejsca, gdzie żyli Twoi przodkowie" - Tomaszu to działa. Tym sposobem udało mi się: po pierwsze zobaczyć dwa ładne miasta - Cieszanów i Lubaczów, po drugie poznać wspaniałych ludzi, nie tylko rodzinę, którzy na dźwięk mojego nazwiska szeroko otwierali drzwi i serca, po trzecie - i to jest najważniejsze ustalić miejsce pochówku mojego prapradziadka (zachował się grób w Cieszanowie, a cała rodzina gotowa była się zakładać, że pochowano go w Lubaczowie) i stwierdzić, że zachował się też grób mojej pra-pra-pra-prababci!!! Pozostałe rady są też dobre, choć ciągnięcie rodziny za język nie zawsze chce działać. Jednej rady jednak nie znalazłem - ZNALEZIENIA PRADZIWYCH PRZYJACIÓŁ, którzy rozumieją nasze zainteresowania i pomogą kosztem własnego czasu, a czasem i pieniędzy. Tu hołd dla JOLI SKALSKIEJ z Chicago, która cierpliwie wypożycza mikrofilmy mormonów i potem ślęczy nad nimi, MARCA PLESSY z Bawarii, który dzieli się ze mną swoją wiedzą i MARCO STOECKERA z Berlina, który dla mnie wertował dokumenty w Archiwum Pruskim. Zabrakło mi też porady odnośnie najprostszych i najtańszych programów genealogicznych. Laptop jest dobrym narzędziem, ale można ulżyć sobie wklepując uzyskiwane informacje od razu do bazy.
 
 bardzo się ciesze że nie jestem sam w moich poszuk
Wysłane przez: arturhrehorowicz w dniu 28-12-2006 - 10:17
cieszę się że nie tylko ja pragnę znaleść swoje korzenie , są jednak ludzie tacy jak jacek i inni. pozdrawiam serdecznie.
 
 Znalezienie pszeszłości rodzinnej to jest to
Wysłane przez: zenek.p9 w dniu 15-01-2007 - 20:09
I właśnie od tego się zaczyna powinno być więcej takich PORADNIKÓW po prostu super pozdrawiam i życzę więcej takich stron Zenon P.
 
 prosze o pomoc
Wysłane przez: Tosia w dniu 16-04-2007 - 08:27
bardzo prosze o pomoc w odnalezieniu osob spokrewnionych z ELEONORA KIJEK z domu PASKUDA zona JOZEFA KIJKA z RADZIWIA dziekuje
 
 casimirus holderny
Wysłane przez: adamhołderny w dniu 21-08-2007 - 17:52
w internecie ----holderny zobaczyłem-----1769 casimirus holderny wiadomo mi, że po zakończeniu walk Konfederacji Barskiej przybył do Wielkopolski. Czy można się coś więcej dowiedzieć ? Pozdrawiam Adam Hołderny e-mail--- ad. hold@op.pl
 


Recenzje są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
[Powrót do działu Wprowadzenie | Powrót do spisu działów ]